Kompleksowa obsługa klienta – zalety działania w Power Team

Osiągnięcie sukcesu w biznesie to dzisiaj spore wyzwanie – wynika to głównie z ogromnej konkurencyjności, która jest standardem w każdej w zasadzie branży. Dlatego też przedsiębiorcy szukają rozwiązań, które pomogą im pozyskać nowych klientów, a co za tym idzie wprowadzić swoją działalność na wyższy poziom. Jedną ze strategii, która przydaje się w procesie pozyskiwania nowych odbiorców, jest networking, który możecie praktykować na śniadaniach WFS. Jego efektem może być zbudowanie Power Team – czyli zespołu przedsiębiorców, którzy kompleksowo obsługują klientów, jednak na czym dokładnie polega praca w takim zespole, i jakie korzyści może przynieść przedsiębiorcom?

Czym dokładnie jest Power Team?

 

Można powiedzieć, że zbudowanie efektywnego Power Team, to cel, do którego dążą przedsiębiorcy, pozyskując kontakty biznesowe. Taki zespół to grupa zgranych osób, które reprezentują różne, choć uzupełniające się branże, dzięki czemu są w stanie kompleksowo obsługiwać poszczególnych klientów, wzajemnie się polecać i wspólnymi siłami rozwijać swoje przedsiębiorstwa. Przykładowo, firma zajmująca się pozycjonowaniem stron www, lub reklamą w internecie może szukać partnerów wśród programistów, front-end deweloperów, redaktorów treści czy firm zajmujących się PR. Dzięki temu nie pojawi się konflikt interesów, a efektem będzie zysk – zarówno finansowy, jak i marketingowy.

 

Jakie korzyści przyniesie działanie w Power Team?

 

Na początku trzeba wspomnieć właśnie o rekomendacjach i poleceniach. Każdy z członków Power Team, ma własnych klientów, zna ich potrzeby i wymagania. Dzięki temu, że zna klienta, i ma jego zaufanie, ten  będzie w stanie chętniej skorzystać z udzielonej rekomendacji. Często może się zdarzyć sytuacja, w której to klient wspomni o zapotrzebowaniu na konkretny produkt czy usługę, a wówczas polecenie będzie jeszcze bardziej wartościowe.

Kolejna sprawa to relacje biznesowe pomiędzy członkami Power Team. Współpracując ściśle z kilkoma innymi przedsiębiorcami, mamy szanse na zbudowanie trwałych i wartościowych relacji. Poznanie branży swoich towarzyszy, wspieranie ich i rekomendowanie ich usług własnym klientom sprawi, że wasza współpraca będzie długotrwała i przyniesie korzyści wszystkim członkom Power Team.

Nie można też zapomnieć o tym, że działając w zespole macie szanse zbudować głębsze zaufanie wśród klientów. Zapoznając ich z ofertą waszego Power Team, zaznaczcie, że wasi wspólnicy, to zaufane osoby – to bardzo kusząca oferta, ponieważ sam klient nie będzie zmuszony poświęcać czasu, na szukanie firm zewnętrznych, zostanie kompleksowo obsłużony, dzięki czemu będzie bardziej zadowolony ze świadczonych dla niego usług.

 

O czym jeszcze należy pamiętać?

 

Przede wszystkim, trzeba zdawać sobie sprawę, że zbudowanie zaufanego i efektywnego Power Team, to nie lada wyzwanie. Nie można zapomnieć, że świat biznesu rządzi się swoimi prawami, a na pierwszym miejscu jest tam zawsze dobro firmy. Dlatego, zanim zaczniecie ścisłą współpracę i wzajemnie polecicie się klientom, warto upewnić się, że potencjalni kompani mają dobre zamiary, są ambitni i gotowi do działania, a świadczone przez nich usługi, bądź produkty z ich oferty są wysokiej jakości.

Zastanawiacie się, jak upewnić się, czy dana osoba nadaje się do waszego zespołu? Sposób jest jeden, trzeba podjąć próbę zbudowania głębszej relacji, tak, by poznać zarówno jej branże, możliwości jak i cele biznesowe. Oto kilka porad, jak to zrobić:

  • Organizuj spotkania, na których wraz z osobami, które chcą stworzyć Power Team, będziecie wymieniać się spostrzeżeniami i pomysłami na rozwój.
  • Zaproponuj udział w evencie branżowym lub sam dołącz do takiego wydarzenia, na którym będą inni, potencjalni członkowie zespołu.
  • Postaraj się organizować indywidualne spotkania 1 na 1 – to świetny sposób na budowanie trwałych relacji biznesowych.

 

 

Nie zapomnij o podstawach

 

Power Team, to rozwiązanie, które pomogło już wielu przedsiębiorcom, którzy teraz rozszerzają zakres działania i siatkę kontaktów, czyli potencjalnych członków ich grupy. Do osiągnięcia takiego celu, prowadzi przede wszystkim skuteczny networking. Na śniadaniach biznesowych pojawia się coraz więcej nowych twarzy, a każda z tych osób to szansa na zbudowanie trwałej i korzystnej relacji. Dlatego, jeśli szukasz rozwiązań, dzięki którym wyniesiesz swoją działalność na nowe tory, spotkania networkingowe w ramach WFS, to rozwiązanie, którego potrzebujesz.