Kolacja biznesowa Warszawa

Spotkania biznesowe pod szyldem networkingu gromadzą coraz więcej członków. Idea networkingu ma się w naszym kraju bardzo dobrze, a kultywowane w niej wartości przechodzą renesans – tworzenie i zacieśnianie więzi biznesowych, wsparcie i wzajemna inspiracja, wymiana doświadczeń i wiedzy, budowanie nowych celów i mentoring – to wszystko sprawia, że zostaje zbudowany nowy model funkcjonowania biznesu. Instytucje zajmujące się pielęgnowaniem idei networkingu oferują różne formy spotkań, od systematycznych eventów typu śniadania, lunche czy kolacje biznesowe, po różnego rodzaju warsztaty, prelekcje, konferencje czy wyjazdy integracyjne. Kolacje biznesowe stanowią jedne z najbardziej obleganych wydarzeń. Czym się wyróżniają, na czym właściwie polegają i gdzie w Warszawie odbywają się podobne spotkania: kolacja biznesowa Warszawa?

Kolacje biznesowe – jak przebiegają i na czym to polega?

Wybierając się na kolację biznesową możemy zapoznać się z grafikiem takiego spotkania, dzięki czemu możemy ustalić, na ile będzie dla nas atrakcyjne. Podczas kolacji biznesowej możemy spodziewać się konkretnych etapów, będzie to oficjalne przywitanie uczestników, przedstawienie organizatora, tutaj pojawia się możliwość mniej oficjalnego przywitania i nawiązania lub umocnienia kontaktów z innymi uczestnikami spotkania. Zazwyczaj po tej części odbywa się krótka prezentacja uczestników, pojawia się chwila na wymianę wizytówek lub materiałów promocyjnych. Podczas kolacji biznesowej zazwyczaj odbywa się krótka prelekcja lub debata z udziałem konkretnych uczestników. Mówca może zaprezentować siebie i swoją firmę, poruszyć tematy, który chciałby unaocznić. Oczekiwanymi efektami podobnej prelekcji są: większa rozpoznawalność firmy czy prowadzonej działalności tematyki z nią związanej, większa wyrazistość prelegenta, nawiązanie nowych kontaktów, zdobycie kontrahentów, możliwość uzyskania wsparcia lub nowych pomysłów na rozwój swojego biznesu. Zazwyczaj tuż po lub podczas samej prelekcji lub debaty podawany jest posiłek, czyli w tym wypadku wystawna kolacja.


Kolacje biznesowe trwają kilka godzin, ale czas ich trwania zależy w dużej mierze od chęci samych uczestników, dobrze poprowadzone, serdeczne eventy mogą znacznie wydłużyć czas biznesowej kolacji. Spotkania takie rozpoczynają się późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem. Jakie są korzyści z uczestnictwa w kolacjach biznesowych i gdzie można się udać na kolacja biznesowa Warszawa?

Korzyści płynące z uczestnictwa w kolacjach biznesowych

Każdy rodzaj eventu proponowanego przez kluby biznesowe ma charakterystyczne cechy. Ustanowienie spotkania w godzinach porannych, tj. śniadań biznesowych, popołudniowych lunchów lub wieczornych kolacji ma odrębną symbolikę i własny, domyślny cel. Kolacja biznesowa ma znacznie bardziej elegancką i uroczystą formę, niż pozostałe spotkania oparte na konsumpcji. Odbywając się wieczorem, po godzinach pracy epatuje takimi wartościami jak – spokój, wyciszenie, ukontentowanie, finisz. Często wiąże się z poczuciem satysfakcji i kojarzy z czasem spędzonym w miłym, przyjaznym gronie. Wieczór to nie czas wyzwań i rywalizacji, dlatego właśnie obecność na kolacjach biznesowych tak dobrze wpływa na cementowanie więzi w biznesie, podtrzymywanie serdecznych kontaktów i umacnianie się w pozycji lidera. Kolacje takie wzmacniają morale, a przez walory otoczenia, eleganckich wnętrz i wybornych dań pozwalają podtrzymać uczucie satysfakcji z pozycji, jaką osiągamy w biznesie i w relacjach z innymi.

Celem uczestnictwa w takiego spotkania i jest podtrzymanie dobrych relacji biznesowych. Atmosfera kolacji biznesowych jest dość specyficzna, łączy elementy satysfakcji, ukontentowania i kameralności. Podczas nich panuje zazwyczaj przyjazna, serdeczna atmosfera, wobec której łatwiej o otwartość, minimalizację stresu, który może się pojawiać wobec nieznajomych twarzy lub autorytetów, więzi zostają zacieśnione, a dalsze relacje mogą być prowadzone w luźny, rozwojowy sposób. Połączenie wyjątkowego, wieczornego czasu z eleganckim wnętrzem i wybornym posiłkiem powoduje, że łatwiej się stworzyć przychylną, serdeczną atmosferę. W takim otoczeniu prelekcje czy debaty można toczyć w luźnym i niezobowiązującym toku, a jednocześnie zostać serdecznie przyjętym i zapamiętanym, poruszane tematy mogą być „lżejsze”, nastawione na współpracę, ukontentowanie i zadowolenie, wieczorny czas sprzyja wszelkim podsumowaniom, wzmacnianiu struktur i wieńczeniom dzieł. Podczas kolacji biznesowej – odwrotnie jak to ma się przy śniadaniach czy lunchach – nie należy oczekiwać silnej koncentracji uczestników, o tej porze dnia wszyscy chcemy wypocząć i przyjemnie spędzić czas. Dlatego właśnie takie kolacje są świetną okazją do nawiązywania nowych lub wzmacniania już zawartych znajomości biznesowych i ukazania siebie jako osoby, która zna życiowy bilans – jest czas na pracę i wysiłek oraz czas na odczuwanie przyjemności i satysfakcji z miejsca, w którym jesteśmy.

Wzmacniające naszą pozycję lidera w biznesie kolacje – kolacja biznesowa Warszawa – mogą stać się dobrą okazją do zawierania nowych znajomości, zacieśniania więzi i umacniania wzajemnej satysfakcji z pozycji, jaką osiągnęliśmy jako przedsiębiorcy. Gdzie i przez kogo organizowana jest kolacja biznesowa Warszawa?

Kolacja biznesowa Warszawa – gdzie i przez kogo są organizowane?

Podsumowując, kolacje biznesowe są organizowane dla przedstawicieli firm oraz organizacji, którzy w godzinach wieczornych, po godzinach pracy mogą skorzystać z możliwości wzmocnienia relacji biznesowych, wysłuchać prelekcji lub debaty organizowanej przy wspólnym, wystawnym posiłku. Poszukując możliwości, by wziąć udział w kolacja biznesowa Warszawa, warto wiedzieć, że są one organizowane najczęściej przez przedstawicieli instytucji wspierających przedsiębiorczość: jednostki samorządowe, stowarzyszenia i kluby biznesowe, stowarzyszenia pracodawców lub prywatnych przedsiębiorców. Jako WFS Polska często organizujemy podobne wydarzenia – kolacja biznesowa Warszawa. Kolacja biznesowa Warszawa zostaje przez nas usytuowana w ekskluzywnym obiekcie, świetnie przystosowanym pod względem infrastruktury – dobrze skomunikowanym, łatwo dostępnym i odpowiadającym charakterowi i randze spotkań. Stawiamy tutaj na elegancję i kameralność. Nasze kolacje biznesowe organizujemy w kilku miastach Polski – Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Częstochowie czy Łodzi. Poszukując kolacji biznesowych w Warszawie – kolacja biznesowa Warszawa, zapoznaj się z przygotowywanymi przez nas wydarzeniami. Idea networkingu przyświeca nam od lat, a temat kolacji biznesowych jest nam bardzo bliski, więc bardzo prawdopodobne, że obecnie zapraszamy na podobne wydarzenie w Twojej okolicy. Wybierając się na kolacja biznesowa Warszawa z WFS Polska warto wiedzieć, że organizujemy nasze wydarzenia, zrzeszając przedsiębiorców według generowanych przez ich przedsiębiorstwa obrotów. Stworzyliśmy cztery sekcje klubowiczów, według których zrzeszamy przedsiębiorców według przyświecającej im dynamiki i skuteczności w działaniu. W ten sposób stawiamy na różnorodność i rozwój. Widzimy się podczas kolacji – kolacja biznesowa Warszawa!